Odkazy – spřízněná pomoc

A ten, kdo byl poražen a znovu sbírá síly, je pro mne větším vítězem než ten, kdo se těší ze včerejšího vítězství.
Antoine de Saint-Exupéry

prazdnakolebka.cz
Projekt Prázdná kolébka, vznikl v rámci sdružení Dlouhá cesta. Jeho cílem je podpora a pomoc rodičům (ale i blízkým příbuzným), kterým zemřelo miminko před porodem nebo krátce po něm. Online poradna. BEZPLATNÁ laická i odborná pomoc.

Odborné poradenství: Nabídka BEZPLATNÉ pomoci odborných spolupracovníků o.s. Dlouhá cesta:

Mgr. Zuzana Hrušková: (Praha):   psychoterapie, rodinná terapie, podpora při úmrtí dítěte. Kontakt: tel. 605 461494, email: hruskova@rodinna-terapie.eu.

PhDr. Ilona Špaňhelová: (Praha):  poradenství nebo dlouhodobá psychoterapeutická práce s pozůstalými rodiči a sourozenci.  Kontakt: tel. 607 277444, email: ilona.spanhelova@iol.cz

Mgr. Kateřina Ratislavová:  (Plzeň):  podpora při perinatální ztrátě a při úmrtí miminka do 1 roku. Kontakt: tel. 607 955842, email: ratislav@kos.zcu.cz

psychosomatic.cz/cz/mudr.-helena-maslova
Helena Máslová (Centrum psychosomatické péče) – lékařka zabývající se psychogynekologií, ženským zdravím a reprodukci z pohledu psychosomatických souvislostí.

navanita.cz
Craniosakrální biodynamika – velice jemná léčivá metoda
Web Petry Navanity Levé pracující také s rodiči po ztrátě miminka

cekalajsemmiminko.cz
Tato stránka se sdružuje zejména kolem knížky Čekala jsem miminko, ale… , která vyšla v červenci tohoto roku. Jde o knihu plnou příběhů, osobních zpovědí, prožitků, ale také pohledů terapeutů, kteří s tématem ztráty miminka pracují. Psycholožka Lucie Lebdušková zde nabízí terapeutický program pro ženy, které prožily ztrátu miminka v těhotenství.

nenarozenemiminko.cz
Web jedné maminky s podobným osudem, vytvořený pro jejího syna Filípka.

tobit.cz
Občanské sdružení usilující o pietní zacházení s tělíčky dětí zemřelých před porodem, jejich pohřbívání a registraci na matrice.

perinatalnihospic.cz
Tyto stránky jsou určeny pro rodiče, jejichž nenarozenému děťátku byla diagnostikována život limitující nemoc, která je jen těžko slučitelná se životem po narození. Zároveň jsou také určeny všem, jejichž blízcí, přátelé či známí se s touto náročnou životní situací potýkají a v neposlední řadě také zdravotníkům a dalším profesionálům, kteří o rodiče a děťátko pečují.

perinatalnihospic.cz/2014/02/16/seznam-andelskych-fotografu/
Seznam andělských fotografů, kteří vnabízí podporu – zdarma vytvoří fotografie na památku

www.ditevsrdci.cz
Perinatální hospic – spolek usilující o založení prvního perinatálního hospice v ČR, informace a podpora pro rodiče i zdravotníky.

www.emimino.cz/denicky/prazdna-naruc
Prázdná náruč − deníčky a komunita truchlících maminek

anjeliky.sk
Slovenský podpůrný web andělských miminek.

ratislavova.wordpress.com/perinatalni-ztrata/
Tato stránka nabízí informace pro rodiče a porodní asistentky k problematice porodu mrtvého miminka nebo pozdější perinatální ztráty. Dále je součástí stránky dotazník pro ženy, které se se ztrátou miminka setkaly, a pro porodní asistentky. Výsledky dotazníků by měly sloužit pro hlubší porozumění prožitků žen a zkvalitnění péče porodní asistentky i zdravotníků obecně.

www.popotratu.cz/?q=taxonomy/term/4
Pomoc, sdílení a poradna pro ženy (nejen) po spontánním potratu

nechsime.cz
Web určených ženám zaskočeným nechtěným těhotenstvím

juliankas.blog.cz
Radosti a starosti života s Edwardsovým syndromem